Strict Standards: Non-static method WPU_Cache::getInstance() should not be called statically in /home/mazda626/domains/mazda626.lt/public_html/forumas/wp-united/integrator.php on line 71

Strict Standards: Non-static method WPU_Integration::getInstance() should not be called statically in /home/mazda626/domains/mazda626.lt/public_html/forumas/wp-united/integrator.php on line 146
Kokia ta Švedija? — Mazda626/6

Mazda626/6

Kokia ta Švedija?

Paskutiniai komentarai:

Kokia ta Švedija?

Parašyta 2012-01-09 | Kategotija Kelionės | Autorius admin

Kad ir kaip mylėčiau Lietuvą , negaliu nesižavėti šia kelione ir šia šalimi, kurioje elektra ir vanduo nemokami, o žmonės moka 70% mokesčių ir nesiskundžia, o tik giria savo valdžią…. Keista, ar ne? :)

Šįkart papasakosiu apie šią mūsų kelionę pas skandinavus, į Švediją.

Išlaidos:

keltas: ~600Lt ( 4asmenys + automobilis )
maistas: kaina Lietuvoje + 20%
kuras: vos kelių centų skirtumas nuo LT kainų
automobilio nuoma: ~120Lt/parai
nakvynė: turėkite 120Lt vienam žmogui vienai nakčiai – tikrai užteks. Aišku galite rasti ir už 20Lt nakčiai.
Baudos: už greičio viršyjimą: pirmą karta keli tūkstančiai litų; antrą kartą porai metų atimamas pažymėjimas ir dešimttūkstantinė bauda; trečias kartas kalėjimas. Todėl visi ten labai atsargiai važinėja :) Visur stovi radarai ( kas kokius 10km ). Realiai pamatyti policijos automobilį labai maža tikimybė…

Iš kelionės į Švedija

Pradžia:

Nusprendėme keliauti savo automobiliu. Už maždaug 600Lt įsigijome bilietus keltui ( 4 žmonės + automobilis ) Išvykome iš Kauno Rygos link. Joje sulipome į keltą ir mūsų odisėja prasidėjo :) Atstumas, kurį mums reikėjo įveikti jūra buvo ~250Km, kelionė kelte truko ~16h :D

Kelionė laive neprailgo turbūt todėl, kad tai buvo pirmoji kelionė keltu toliau nei iki Neringos kopų :) Nuobodžiauti neteko ir dėl neblogo matomumo per laivo denį, nuostabių vaizdų ir dėl tax-free parduotuvių bei žinoma restoranų ir gyvos muzikos juose….

Švedija:

Ryte priplaukėme Švedijos salas, prie kurių mus pasitiko laivas „vedlys“ ir nuplukdė į uostą.

Žinoma pirmas įspūdis visiškai kitokia gamta. Viduryje gyvenamųjų namų stūkso uolos, oras švediškai vėsus, bet nėra Lietuvos miestams būdingo pilkumo… Viskas nepaprastai tvarkinga.

Stokholmas:

Tikras uostamiestis. Per visą miesto centrą eina upė, galybė tiltų ir jachtų. Senovinė architektūra įspūdinga, tačiau jai nenusileidžia ir dabartiniai architektūros stebuklai. Pats miestas jaunas, pilnas įvairiataučių studentų ir judesio :)

Gilyn į Švediją:

Gyvenome nedidliame kaimelyje „Limedsforsen“, kuris dydžiu panašus į trečdalį Šventosios. Visi namukai mediniai, išdažyti rudai su baltais kraštais. Žolė visur nupjauta. Labai keistos tvoros: du pagaliukai ir baltas šniūriukas :)

Už aštuonių vietų namelį parai mokėjome 20Lt (gyvenome keturiese namelyje :) taip, tikrai tik 20Lt, po 5Lt kiekvienas) ir turėjome tv su skaitmenine televizija, patalynę, karštą vandenį, dušą ir net lėkštes su puodais. Aišku čia mums labai pasiseke, nes toks namelis švedijoje šiaip kainuoja 500 Kr., ~150Lt. :)

Pabendravę su vietiniais švedais sužinojome, kad jie moka 70% mokesčių ir bėdos tame nemato, jie džiaugiasi, kad visi keliai tvarkingi, kad už elektrą ir vandenį nereikia mokėti, kiekvienose kapinėse yra palikti nauji laistytuvai ir niekas jų nevagia!!! Prie kiekvieno prūdo, ežero ar šiaip balos pastatytinamukai su žuvies išdorojimo įrankiais, šiukšliadėžėm ir laužavietėm.

Lietuvoj taip neprasisuktų… Žmonės vidutiniškai uždirba 6 kart daugiau nei Lietuvoje, kuro kaina tokia pati, maistas brangesnis kokiais 20%, baldų, elektrotechnikos ir kt kainos tokios pat kaip ir Lietuvoje…

Miškai nepakartojami, nuo kalnų atsiveria nenusakomo grožio toliai… Beje, pelkės neatsiejama Švedijos dalis, skęsti neteko, bet įklimpti iki kelių teko :)

Nacionalinis parkas:

Teko nukeliauti iki Nacionalinio Švedijos parko, apie kurį papasakoti labai sunku, reikia būtinai pamatyti… Didžiausią įspūdį paliko nemažas krioklys, kuris buvo visiškai atviras, bet nuo jo ėjo tokia dulksna, kad arčiau kaip 15m nebuvo įmanoma kvėpuoti, o ir už 25m stovėję žmonės likos šlapi :)

Nežinau, kuo mane taip sužavėjo šis kraštas, bet noriu jį aplankyti dar ir dar kartą….

kelias namo...

1 komentaras "Kokia ta Švedija?"

Parašykite komentarą

Copyright 2009-2021 Mazda626.lt Inc. All rights reserved.